Ohlasy na hry

Zde se dozvíte, jaké jsme při hraní jednotlivých her posbírali postřehy. Máte li vlastní hodnocení her, rádi je zde zveřejníme.

 

Cacao

Výborná rodinná hra. Kvitujeme stručný a přehledný návod, jen nám chvíli trvalo pochopit princip „vodního pole“, ale na to jsme přišli v průběhu druhé - třetí hry. Hra je určena i menším dětem, protože je opravdu celkem snadno pochopitelná a vysvětlitelná, tudíž výborná rodinná hra na delší zimní večery. Zároveň má celkem rychlý spád, což netrpělivým rodičům určitě vyhovuje. Hodnotíme velice kladně. Pozitivně hodnotíme i pěkně zpracované herní desky hráčů, jednotlivé destičky a figurky hráčů a kakaových bobů.

Závěr: stručný a přehledný návod, středně rychlý spád, zajímavá a neotřelá, ke které se rádi vracíme

 

Marco Polo

Velmi složitá a pro nás nepochopitelná hra. Hned na první dojem nás odrazuje mnohastránkový návod, který je složitý na přečtení. Podotýkám, že jsme rodina se dvěma dětmi, která hraje (především v zimním období) hry celkem často a doma jich máme řadu, ale tuto hru jsme doposud nepochopili i přesto, že věříme, že může být zábavná. Pokud ji nepochopí dospělák, není schopno ji pochopit ani dítě. Takž bych ji nespecifikovala jako rodinnou hru. Na obalu hry je uvedeno, že je vhodná pro děti od 12 let, obávám se, že nejen pro tuto věkovou hranici bude těžko pochopitelná.

Závěr: složitá, těžko pochopitelná

 

Limes

Hra, která nám trochu připomínala výše uvedené Cacao. Jednodušší varianta pro jednoho až dva hráče. Rychlá, návod přehledný a stručný. Jen při hře s dětmi je závěrečné počítání složitější. Možná by stálo za úvahu dodávat nějaké šablony – kartičky se závěrečným zúčtováním, kde by si děti k daným tipům postaviček jen doplňovali body…

Závěr: jednoduchá, přehledná, rychlá, menší problém se závěrečným počítáním

 

Na prodej

Jednoduchá cestovní hra, která v dětech posiluje pocit důležitosti, jelikož v této hře mohou s penězi nakládat jako dospěláci. Hru bychom volili jako vhodnou pro dovolené a cesty, jelikož je skladná jednoduchá a především rychlá. Hra je nenáročná na pochopení a dětmi oblíbená, pouze dospělákům se po chvíli může zdát jednotvárná. Trochu bojujeme s mincemi, které jsou velmi drobné a hůře se s nimi manipuluje.

Závěr: jednoduchá hra, vhodná i na cesty, horší manipulace s drobnými mincemi

 

Ježkovy oči

Ze všech výše popsaných her, tuto hodnotíme jako jednoznačně nejlepší. Hra je zábavná jak pro dospěláky, tak i pro děti, které si u toho procvičí i strategii, matematiku a dedukci. Výborně vymyšlená hra, která neunaví a může se hrát opakovaně. Ideální na cesty a dovolenou. Je hodnocena kladně nejen dětmi, rodiči, ale i prarodiči. Návod na počátku působí nepřehledně, ale vše je po jedné hře jasné a dobře dohledatelné.

Závěr: výborná hra bez jediné připomínky. Snad jen z důvodu velké oblíbenosti by bylo dobré ji vyrábět i v jakémsi „luxusnějším“ provedení – pevnější krabička i karty pro jejich rychlou opotřebovanost :-)

 

Leo

Výborná rodinná hra. Hlavní zajímavostí dané hry je to, že hráči nejsou konkurenti, ale naopak musí spolupracovat. Hra má spád, je svižná a snadno pochopitelná. Návod nám přijde přehledný a výstižný. Oceňujeme i zpracování kartiček, hodin, vše je kvalitní a vydrží i nápor „vášnivých“ malých hráčů.

Závěr: stručný a přehledný návod, rychlý spád, zajímavá především pojetím spolupráce všech hráčů, hra, ke které se děti rádi vrací

 

BANG! Duel

V této recenzi budeme asi velmi struční. Hru jsme i přes naši snahu nepochopili. Návod nám přijde velmi složitý i přesto, že se zřejmě jedná o rychlou karetní hru, nepochopili jsme princip. Hra je vzhledem lákavá a cílí na tatínky a synové, ale kvitovali bychom snadnější a polopatičtější návod, snad lepé popsaný na příkladech tipu: Hráč č. 1….., hráč č. 2 může reagovat…

Závěr: složitá nebo složitý a těžko pochopitelný návod

 

Zvířata na palubě

Na tuto hru jsme se velice těšili, protože její grafika a provedení jsou velmi „chytlavé“. Bohužel jsme nepochopili princip hry. I přesto, že nám návod nepřijde složitý a je celkem výstižný, jsme tuto hru zcela nepochopili a předpokládáme, že je buď chyba v nás, nebo v čase, který je potřeba dané hře věnovat. Věříme, že za dlouhých zimních večerů této hře přijdeme na kloub. Každopádně oceňujeme velmi zdařilou grafiku, ilustraci a provedení hry, které nás motivuje k pečlivějšímu prostudování návodu a pochopení této hry, která nám tematikou i provedením slibuje slušnou zábavu.

Závěr: složitá, těžko pochopitelná, časově náročnější

 

Quiddler

Skvělá hra. Musím říci, že tato hra nás opravdu překvapila svoji jednoduchostí a přitom zábavou. Je založena na principu slovní hry skrabble a jí podobných, ale tato má rozhodně výhodu ve své nenáročné velikosti, můžete ji zabalit do malého batohu či tašky při cestě vlakem apod. Hru velmi oceňujeme především z pozice rodičů, kdy víme, že mládež a děti disponují čím dál menší slovní zásobou, kterou degradují PC, SMS apod. Tato hra je naopak učí si se slovy hrát, vymýšlet a hledat a to je neocenitelné.  Hru hodnotíme velice kladně.

Závěr: stručný a přehledný návod, trochu náročnější na čas, což ale není na škodu, obohacuje slovní zásobu, lehko přenositelná

 

Karma

Hra, která má opět výhody snadné manipulace a přenositelnosti. Návod nám z počátku přišel složitý, ale pokud se snažíte hru hrát v postupných krocích a přímo na ně implantovat návod, tak se poté jeví přehledný. I přesto že nás hra bavila, nijak zvlášť nás neoslovila. Řadíme ji mezi řadu karetních her.

Závěr: Návod zpočátku nesrozumitelný, ale po jedné hře jsme pravidla pochopili. Hra je svižná a rychlá.

 

Vše nej!

Tato hra od prvního okamžiku lákala děti. Ať už svým obalem nebo hezkým zpracováním herní desky, dárečků v různých barvách apod. Musím říci, že nás dospěláky překvapila. I přesto, že nám nepřišla z počátku v konkurenci ostatních her zvlášť lákavá, byla moc zábavná. Její kouzlo spočívá v tom, že všichni hráči se snaží do hry vložit poznatky o svém spoluhráči, o jeho přáních, zájmech apod.

Závěr: pěkné a atraktivní zpracování, svižná a zábavná

 

 

 

V tomto roce nás podporují:

Město Hronov

 

V roce 2018 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

Více zde: https://www.zbecnik.com/

Albi, Město Hronov

 

V roce 2017 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

Více zde: https://www.zbecnik.com/

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič, PINstudio Jan Záliš

 

 

V roce 2016 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Petr Čuhanič

 

V roce 2015 nás podpořili:

Albi, Wikov MGI a.s., Město Hronov, Kadeřnictví Marcela Pavlíčková, Petr Čuhanič

 

V roce 2014 nás podpořili:

Město Hronov, Erika copy, Umlauf, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič, Kateřina Smutná

 

V roce 2013 nás podpořili:

Město Hronov, Fond T-Mobile, Bezedos, CES-EKO, Trees s.r.o., Proto.cz, s.r.o., Martin Dankanič, David Matyska, Miroslav Vlach, Petr Čuhanič

 

V roce 2012 nás podpořili:

Město Hronov, Rivet Factory Česká republika s.r.o., Kateřina Smutná, Petr Čuhanič

 

Děkujeme za podporu.